já_jsem

yo_soy vnímá šperk jako součást utváření a vyjádření naší identity …

„I like jewelry because, like clothes, it is closest to our body and says something about the wearer. A painting is hung on the wall and can be ignored. A piece of jewelry is worn and creates an impression.“

Gijs Bakker, zakladatel Droog Design

……………………………………

Mám ráda jednoduchý, minimalistický styl. Víc než přílišná strohost nebo chladná čistota je mi ale bližší jistá poetičnost nebo exprese, příběh ve šperku obsažený…

Ráda pracuji s tvarovými možnostmi, který materiál poskytuje; s vrstvením, strukturami, průsvitností, kontrasty…

Je mi blízká vize solitérních šperků, autorských objektů. Zároveň je ale pro mne důležitá nositelnost a cenová dostupnost. Snažím se tyto dva přístupy ve své tvorbě skloubit.

…………………………………..

Jsem absolventkou oboru průmyslového designu (SŠUD Brno). Při vysokoškolském studiu teorie a dějin umění se specializací na design jsem se začala věnovat tvorbě šperku a módních doplňků, absolvovala jsem stáž v ateliéru K.O.V. (UMPRUM Praha) a šperkařský kurz  na UUD ZČU Plzeň.

Pod značkou yo_soy tvořím od roku 2009, jsou období, kdy se značce věnuji více, jindy méně. Momentálně pracuji hlavně v oblasti interiérového designu, ale na šperky si stále ráda najdu čas.